Dom, 6 pok.; Jasień; oferta nr 1005348

stan oferty: aktualna

typ oferty: sprzedaż

miejscowość: Jasień

numer oferty: 1005348

ilość pokoi: 6

powierzchnia: 369.00 m2, pow. działki: 4730 m2

lokalizacja: Jasień

kondygnacja: parter

typ własności: własność

uzbrojenie: kanalizacja, woda, prąd

cena: 645000 PLN

opis: 

Bardzo atrakcyjna nieruchomość o powierzchni 4730 m kw. zabudowana domem mieszkalnym o powierzchni całkowitej 369 m kw. i drugim, starszym budynkiem mieszkalnym o powierzchni około 150 m kw., z przyległą stajnią i projektem przebudowy na dwa odrębne lokale mieszkalne.


Budynek główny składa się z dwóch kondygnacji.

I kondygnacja:

- salon z jadalnią

- kuchnia

- łazienka

- pomieszczenie techniczne

- kotłownia

- dwustanowiskowy garaż

II kondygnacja:

- 4 sypialnie

- łazienka

- przestronny pokój dzienny


Stary dom obejmuje cztery pokoje, salon z aneksem kuchennym, łazienkę oraz piwnicę.


Media: prąd, woda, szambo (2 zbiorniki po 12.000 litrów każdy).


Centralne ogrzewanie i ciepła woda z pieca (z podajnikiem) na pellet.


W całym domu rozprowadzono instalację ogrzewania podłogowego .


Wszystkie podłogi (łącznie z garażem) wyłożone terakotą.


Dach kryty dachówką ceramiczną.


Na działce dodatkowo zlokalizowano murowaną altanę o powierzchni 35  m kw. Tutaj kominek i ciekawie zaaranżowana antresola.


Nieruchomość idealna dla ludzi szukających ciszy i wypoczynku od zgiełku dnia codziennego. Doskonale nada się również na prowadzenie własnej intratnej działalnosci agroturystycznej. Duża działka stwarza możliwośćpostawienia dodatkowych domków holenderskich, lub przyczep campingowych pod wynajem.


LOKALIZACJA: Jasień to wieś kaszubska położona w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, w gminie Czarna Dąbrówka, nad wschodnim brzegiem jeziora o tej samej nazwie. Wieś jest siedzibą sołectwa i placówką Ochotniczej Straży Pożarnej. ZNajdziemy tu również szkołę podstawową oraz sklepy. Miejscowość oddalona o około 15 km od Bytowa, 23 km od Lęborka, 45 km od Słupska.


Atrakcje turystyczne:

- Jezioro Jasień to jezioro rynnowe leżące na Pojezierzu Bytowskim w powiecie bytowskim (województwo pomorskie) o powierzchni 577,2ha o urozmaiconej linii brzegowej z siedmioma wyspami. Dzieli się w sposób naturalny na dwa akweny (Jasień Północny i Jasień Południowy) połączone wąską cieśniną. Z jeziora bierze swój początek rzeka Łupawa. Jezioro znajduje się na obszarze Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Przez wspomnianą cieśninę przebiega most drogowy, którego przęsło znajduje się nieco ponad 1m nad lustrem wody. Na północnym krańcu jeziora w m. Zawiaty zlokalizowany jest ośrodek wypoczynkowy z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

- Ścieżka przyrodnicza "Szlakiem Pięciu Jezior" - wiedzie między pięcioma jeziorami: Modre, Obrowo Małe, Jasień, Pomyskie i Sabie. Ścieżka składa się z dwóch pętli: mniejszej (8km) wiodącej pomiędzy wymienionymi jeziorami oraz dużej (11 km) okrążającej południową część jeziora Jasień, biegnącej przez miejscowości: Obrowo, Jasień i Łupawsko. Pętla mała przeznaczona jest jedynie dla turystów pieszych i prezentuje takie walory przyrodnicze jak: jeziora lobeliowe, torfowiska wysokie i niskie, użytki ekologiczne oraz zachodzące w przyrodzie procesy jak np. sukcesja jezior. Pętle dużą można pokonać rowerem.

- Szlak rowerowy pn. Szlak Zwiniętych Torów (161 km) z Miastka przez Tuchomie, Bytów, Kozin, Lębork do Łeby. Na terenie gminy Bytów trasa ma długość ok. 24 km. Szlak powstał na bazie starych nasypów kolejowych, po których jeszcze przed wojną poprowadzono linię kolejową łączącą Miastko z Lęborkiem.

- Szlak pieszy niebieski pn. Kraina lasów i jezior (112 km) z Żydowa przez Miastko, Rekowo, Płotowo, Sierzno, Bytów, Pomysk Wielki, Parchowo, Parchowo do Jasienia. Atrakcją szlaku jest zabytkowe miasto Bytów, wsie letniskowe Parchowo i Jasień, duży kompleks leśny i największe jeziora Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.

 

Pośrednik prowadzący - licencja nr 888.